Четверг
20.07.2017
17:32
Рубрики
ИНСТИТУТ ИСКУССТВ [1]
ДИПЛОМАТИЧЕСКАЯ АКАДЕМИЯ [1]
МУЗЕЙ И. ГОНЧАРА [1]
МУЗЕЙ И. КАВАЛЕРИДЗЕ [1]
ЦЕНТР РОЗВИТКУ УНIКУМ [1]
ТЕАТР "МАСКИ-ШОУ" [1]
ЦЕНТР.БАГЕТ.МАСТЕРСКАЯ [1]
МУЗ.СТУДИЯ "ГЛОРИЯ" [1]
ИМПЕЛ ГРИФФИН [1]
ВИТЕБСКИЙ КРАЕВЕДЧ. МУЗЕЙ [1]
МАСТЕРСКАЯ OxiGarden [1]
ЯРЕМЧАНСКИЙ МУЗЕЙ [1]
ТА "ГУЦУЛЬСКI МАНДРИ" [1]
БАГЕТ-МАСТЕРСКАЯ "МИР РАМ" [1]
ЭСТЕТИЧЕСКИЙ КЛУБ "РАДУГА" [1]
КАТЕРА "ФИНВАЛ" [1]
ТУРАГЕНТСТВО "СОЛАР-ТУР" [1]
АГЕНТСТВО «AVE PRODUCTION» [1]
ПРОЕКТ "SWAPMEETKIEV" [1]
М А П К "УКРАИНА" [1]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Поиск

Партнеры Портала,заказ картин

Партнеры Портала

Главная » Статьи » МУЗЕЙ И. ГОНЧАРА

МУЗЕЙ ИВАНА ГОНЧАРА

Музей Івана Гончара – легендарна скарбниця, утворена звитягою однієї Людини. Із середини 1950-х років талановитий митець Іван Макарович Гончар (1911 – 1993) в умовах протистояння тоталітарному режимові провадив титанічну збирацько-народознавчу роботу, в результаті якої постала збірка перлин народних старожитностей XVI – XX ст., а його хата-майстерня перетворилася на своєрідний «Ноїв ковчег» української культури.

1993 року в Києві створено державний Музей І.М. Гончара. Згодом він перетворився на Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (1999), а 2009 – здобув статус «національний», що розбудовується за дороговказами свого Засновника: надбання української культури мають бути відкритими для суспільства, висвітлюватися вповні, віднаходити своє спадкоємництво й розвиток у всіх сферах життя нації.

Нині збірка Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» налічує понад 20 тисяч творів народного мистецтва, предметів традиційного побуту й звичаєвої обрядовості, стародруків, архівних матеріалів, живописних і скульптурних робіт І.М. Гончара.

При Центрі діють: студія української народної вишивки, клуби народної пісні і танцю, відбуваються майстер-класи з різних галузей народного мистецтва, проводяться мистецькі «вечорниці», фольклорні свята і фестивалі, ярмарки народних ремесел, організовуються конференції, круглі столи, семінари-практикуми.

Цей науково-мистецький і культурно-просвітницький заклад перетворюється на один із провідних осередків збереження і примноження національної культурної спадщини, формування духовно повноцінної нації, як про це мріяв його незабутній фундатор: “Усе, що ви побачите в Музеї, хай збудить у вас почуття палкої, найщирішої любові до поетичної душі Матері-України і хай любов ця стане могутнім стимулом для її прекрасного майбутнього та буйного розквіту”.

 

Категория: МУЗЕЙ И. ГОНЧАРА | Добавил: Karavaev (14.06.2014)
Просмотров: 410 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]